Tunnelmia kauden päättäjäisistä

16.11.2019

Vihdin Pirtillä vietettiin Rasti-Vihdin kauden 2019 päättäjäisiä mukavassa säässä. Ensin suunnistettiin ja sitten saunottiin. Rohkeimmat kävi uimassa. Sen jälkeen saatiin riisipuuroa ja viinereitä kahvin kera. Kyllä maistui hyvältä!
Kauden parhaita palkittiin seuraavasti.

Paras tyttö: Iida Syrjälahti

Paras poika: Jesse Marjoniemi

Paras 20 v: Jani Koponen

RaVin Maili, naiset: Elina Syrjälahti

Ravin Mailin miehet: Tony Ahti

Rastimalja: Niko Sorvari

Vuoden viestisuoritus: Juha Vehmas

Elämäntyöpalkinnolla palkittiin Erkki Jokisalo.Mainitaan myös ahkerin Ravin kuntorasteilla kävijä. Esko Heikinaho kävi rasteilla 24 kertaa.
Syyskokouksessa päätettiin mm. pitää seuran jäsenmaksut ennallaan. Puheenjohtajana jatkaa Veli-Pekka Mattila. Seuran johtokuntaan vuodeksi 2020 valittiin puheenjohtajan lisäksi Niko Sorvari, Petri Salminen, Jouni Moisander, Kimmo Lindholm ja Anttijussi Röman.

Vasemmalta: Niko, Aleksi, Iida, Elina ja Tony