Kuntorastit 2023

Syyskauden 2023 tapahtumat

  • Kuntosuunnistajan ohjeet - Lähtö auki ke klo 17-18:30 ja la 11-13
  • Tarkat sijainnit tapahtumiin löytyy Opastus/Tulokset linkistä 
  • Sprintti=Lyhyet kortteliradat, RR=Rastireitti, E=Erikoispitkä, CH=C-rata helppo, Pysu=Pyöräsuunnistus, OT=Omatoimirastit tapahtumapäivästä eteenpäin. Kartassa tieto mihin asti rastit maastossa.
  • Omatoimirastien karttoja voi ostaa rastilippu.fi palvelun kautta (muut kuin Ravin jäsenet)
PäivämääräKarttaRatamestari(t)InfoOpastus/Tulokset
5.7.Sikoinlampi, KurjolammentieKimmo Putkinen, Ilkka ForsmanOTLinkki
12.7.Hiiskulannummi, YlimmäistentieNiko Sorvari, Mika Salo
Linkki
19.7.Tausta, TaustantieTimo ja Tiina Jokisuu
Linkki
26.7.Bakskogen, SoidentaantieElina Syrjälahti, Mikko IsokangasOTLinkki
2.8.Ojakkala, KenttätiePekka Salonen, Juha Suikkanen, Jouni Moisander (Pysu)PysuLinkki
9.8.Sivutakku, NapparintieMikko-Ville Toivonen, Juha Vehmas
Linkki
16.8.Palojärvi, Palakosken virkistysalueSakari Heikkinen, Jari LahtinenOTLinkki
23.8.Konia, HerrakunnantieJoona Eskelinen
Linkki
30.8.Hiidenmäki, TervasuontieAnttijussi Röman, Petri Salminen, Jouni Moisander (Pysu)Pysu, OTLinkki
6.9.Höytiönnummi, PillistöntieTony Ahti, Satu Mänttäri
Linkki
13.9.Ruskela/Ollila,  Vanha Porintie 370Anssi Parkkinen
Linkki
16.9.Ravin maili, Pyölintie 400Matti Mäkilä
Linkki
23.9.Otalampi, KatinhännäntieJukka Viskari
Linkki
30.9.Olkkala, VakolantieTimo Serenius, Pekka Kemppi
Linkki
7.10.Nummelanharju, Ratastie 1Emmi Hällström, Ilkka Forsman

OT

lokakuun ajan

Linkki
14.10.Heikkilä, OlkkalaJäärätKuntolähdöt 11.30 - 13.00Linkki



Kevätkauden 2023 tapahtumat

  • Kuntosuunnistajan ohjeet - Lähtö auki klo 17-18:30 
  • Tarkat sijainnit tapahtumiin löytyy Opastus/Tulokset linkistä 
  • Sprintti=Lyhyet kortteliradat, RR=Rastireitti, E=Erikoispitkä, CH=C-rata helppo, Pysu=Pyöräsuunnistus, OT=Omatoimirastit tapahtumapäivästä eteenpäin. Kartassa tieto mihin asti rastit maastossa.
PäivämääräKartta ja osoiteRatamestari(t)InfoOpastus/Tulokset
12.4. Nummela, uimahalliltaJesse ja Jaana MarjoniemiSprintti, RRLinkki
19.4.Oravala, VuorenkaariJuha ja Leena SeppäläRR, E, CHLinkki
26.4.Kyrönmäki, HeikkiläntieJouni Moisander, Janne Seppälä
Linkki
3.5.Vesikansa, MaaniitunlahtiKimmo Salenius, Hannu Syrjänen, Juha Vehmas (Pysu)

Pysu, OT


Linkki
10.5.Otalampi, TilustieHarri Lepistö, Mirjami KiuruRRLinkki
17.5.Linnanniittu, PihtisillantiePami Pihlström, Kimmo Salenius
Linkki
24.5.Takkumäki, LamminpääntieIlkka ja Liisa ForsmanOTLinkki
31.5.Pääkslahti, PääksniementieKimmo Lindholm, Teppo Moisio
Linkki
7.6.Vaakkoi, LakistontiePekka Kemppi, Timo Serenius
Linkki
14.6.Lankila, PietiläntieHannu Syrjänen, Kimmo Salenius
Linkki
21.6.Kypäristö, KourlantieAntti Hannuniemi, Tuukka VihtkariOTLinkki
28.6.Moksi, MoksintieNichlas O'Kane
Linkki